Cauta:

Nr. 89/26.02.2019

Aprobat în ședința C.A. din 26.02.2019

„ZIUA  PORȚILOR  DESCHISE”

Joi 28.02.2019 la Școala Gimnazială „Prof. Dr. Ion Anghel” comuna Luciu, va avea loc activitatea „ZIUA  PORȚILOR  DESCHISE” organizată între părinții și preșcolariidin grupa mare, educatoare  Costache Eacterina, Vlad  Daniela Prof. Înv. primar ,  și elevii clasei pregătitoare, prof. înv. prim. Dumitrașcu Petre și prof. Dragu Alexandrina - director.

- 1000 –1030 - Vizitarea de către părinți și preșcolarii din grupa mare a spațiilor destinate activităților la clasa pregătitoare;

- 1030 – 1100 - Facilitarea discuțiilor dintre părinți și personalul didactic;

- 1100 – 1130 - Informarea familiilor privind oferta educațională a școlii;

Discuții cu personalul unității de învățământ implicat în această activitate;

- 1130 – 1200 - Promovarea și valorificarea exemplelor de bună practică în baza instrumentelor și a criteriilor de evaluare aprobate, prezentare Power Point.

DIRECTOR,

Prof. DRAGU ALEXANDRINA

ANUNȚ

Şcoala Gimnazială „Prof. Dr. Ion Anghel”

LUCIU

organizează vineri,

2 martie 2018, de la ora 10,

ZIUA PORŢILOR DESCHISE,

eveniment la care sunt invitaţi să

participe preşcolarii din grădinițe, precum şi

părinţii acestora care sunt interesați să cunoască

oferta educațională a școlii, în vederea înscrierii

copiilor în clasa pregătitoare.